7. třída

Sedmá třída už naplno vstupuje do puberty. Už je nemůžeme nazývat dětmi, cítí se být dospělejší, začínají se zajímat o sebe. Tomu odpovídá probíraná látka v biologii, která se zaměřuje na lidské tělo. V zeměpise opouštějí Evropu a zkoumají Afriku a Asii, spolu s historickými postavami středověku pak objevují svět při zámořských plavbách. Hlouběji se ponoří do fyziky, poprvé mají chemii.

Třída

Ve třídě je 10 dětí – pět chlapců a pět dívek. Třídním učitelem je Tomáš Kuba, asistentkou pedagoga Pavla Dvořáková

Kontakt

tomas.kuba( zavináč )skoladobromysl.cz

Školní rok 2014/15

Září – školní rok začínáme skromně – se čtyřmi žáky. Samostatně se učíme jen v hlavním epochovém vyučování, matematice a češtině, na zbytek hodin jsme spojeni se čtvrtou třídou.

Únor – hurá, máme nové spolužáky! Během druhého pololetí k nám přistupují další žáci, postupně se osamostatňujeme od čtvrté třídy.

V květnu jsme vyrazili na několik výletů a exkurzí, kompenzovali jsme si chybějící vlastivědné procházky ze září, které se nemohly konat kvůli nemocem větší části třídy. Koncem května jsme pak reprezentovali naši školu na Olympijských hrách waldorfských základních škol v Příbrami.

Začátkem června jsme na týden opustili zdi školy a přestěhovali se do Černé Hati u Honzy a Šošany Trnkových. Většinu doby jsme strávili v okolní přírodě.

Foto z akcí 2014/15

Z hodiny kreslení forem (25.5.2015)

Z hodiny kreslení forem (25.5.2015)

U dubu, pamatujícího husity (14.5.2015)

U dubu, pamatujícího husity (14.5.2015)

při práci na projektu Duhová ulice

při práci na projektu Duhová ulice (12.2.2015)

Obvod čtyřúhelníku aneb kolik pletiva a tyček potřebuji k ohrazení pozemku?

Obvod čtyřúhelníku aneb kolik pletiva a tyček potřebuji k ohrazení pozemku? (14.1.2015)

Naše třídní zvířátko

Máme třídní zvířátko (8.12.2014)

Příspěvek byl publikován | Autor: administrátor.