Kalendář

Popis události

 • So
  13
  Pro
  2014

  Vánoční jarmark

  10:00-13:00

  WZŠ Dobromysl

  Začal nám Advent, který je spojený s několika oblíbenými tradicemi, jako jsou výroba adventního věnce, dárků pro děti či výzdoba našich domů a prostředí. V adventním čase navštěvujeme také vánoční trhy a pečeme cukroví. Trávíme čas s blízkými a děláme si navzájem radost. Jednu takovou akci jsme pro vás připravili i my – dovolte, abychom vás jménem Základní waldorfské školy Dobromysl pozvali na tradiční Vánoční jarmark, který se uskuteční v sobotu 13.12.2014. od 10 do 13 hodin poprvé v prostorách nově otevřené školy Dobromysl.

  Akce je určena pro žáky, rodiče, prarodiče, sourozence, učitele a příznivce školy. Hlavní náplní bude vánoční trh s výrobky dětí, zpívání, taneční vystoupení a drobné pohoštění. Pozvánku ke stažení najdete na konci příspěvku.

  Několik informací k průběhu akce:

  • Všichni účastníci se sejdeme nejpozději v 10 hodin ve škole. Postavíme se na schody směrem od druhého patra do přízemí a poslechneme si vánoční písničky, které nám zazpívá pěvecký sbor školy, skládající se z našich učitelů a rodičů. Po poslechu zpěvu se rozejdeme do tříd, kde si budete moci vybrat z velké škály vánočních dárků, které vyrobili a vám nabídnou žáci jednotlivých tříd za drobný příspěvek – do jejich třídního fondu.
  • V 11:30 hod. začne v prostoru školní jídelny vystoupení dětí, které od září navštěvují náš taneční kroužek Katky Štětkové. Kdo budete mít zájem zhlédnout představení, prosím dostavte se do jídelny samostatně před začátkem vystoupení. Po ukončení vystoupení můžete pokračovat v pořizovaní dárků a komunikaci. Budete se moci také občerstvit vánočními pamlsky, které nabídneme ve třídách.
  • Ve 12:30 hod. se všichni opět shromáždíme na schodech, abychom si tentokrát zazpívali společně (děti se učí píseň ve škole, noty pro vás jsou v příloze). Poté v poklidu rozejdeme se a do našich domovů si poneseme dobrou náladu, krasné zážitky a vánoční dárky.

  Dovolte nabídnout vám spolupráci a účast na přípravě Jarmarku:

  1. Můžete poskytnout materiál na výrobu dárků, výzdobu školy či tvorbu:
   – přírodniny na věnce, například menší kulaté šišky, větve jedle, túje, buxus.
   – sušené plátky citrusových, jablíček, šipku, ořechy, žaludy a podobné.
   – stuhy, mašle, řetízky, základ – kolečko a malé ozdoby na věnce, bodce a svíčky, plastové koule na stromeček, ubrousky s vánočním motivem na dekupáž, vše co vás napadne, můžou byt i věci použité – vhodné na výrobu.
   Kromě toho vždy uvítáme věci, jako jsou: bílé a barevné papíry, pastelky, barvy, látky, knoflíky, vlnu, korálky, lepidlo, nůžky, jakékoliv výtvarné potřeby, co možně leží vám ve skříně a bude moci být přeměněno rukami děti na něco užitečnějšího. Vše upotřebíme na výrobu vánočních dárků a výzdobu školy. Uvedený materiál můžete poslat po dětech nebo předat osobně.
  2. Vánoční jarmark můžete podpořit také tak, že se domluvíte s třídní učitelkou a některé dárky, které děti začnou vyrábět na pracovním vyučování či v družině, dotvoříte s dětmi doma. A samozřejmě také, pokud budete ochotni vyrobit něco zcela nezávisle na škole a co budete moci věnovat Sdružení rodičů školy Dobromysl na naší tradiční Adventní spirálu na Náměstí Republiky (koná se 19.12. a 20.12. odpoledne).
  3. Další možností jak přispět, je upéct pohoštění na jarmark. Je potřeba mít to vyrobené, nebo nakrájené na menší kousky a donést to do své třídy.

  Předem děkujeme za jakoukoli podporu prvního Vánočního jarmarku v Dobromysli.

  Přejeme krasné a klidné prožiti Adventu,

  Koordinátorky slavnosti: Alena Maturová a Johana Doubravová

  P.S. Své otázky, návrhy a nabídky prosím pište na e-mail: