Návštěva Christopha Dolla

Ve dnech 30.9. až 3.10 navštívila Plzeň skupina mentorů, kterou vedl Christoph Doll z Waldorfského semináře v Berlíně. S ním přijeli Petra Chotěborská z WZŠ a SŠ Praha, Renata Krásová z WZŠ Praha Jinonice a Pavel Kraemer z Waldorfského lycea Praha. Navštívili i naši družinu a setkali se se zakladateli a s budoucím kolegiem učitelů.

Návštěva přijela primárně kvůli výcviku mentorů, v rámci kterého navštívila stávající waldorfské třídy, konkrétně první a pátou, jejichž paní učitelky souhlasily s návštěvou mentorů ve svých třídách. Vedle toho se skupina setkala i se zakladateli a novým kolegiem, aby podpořili plzeňskou waldorfskou iniciativu při zakládání nové školy.

Ve čtvrtek před odjezdem proběhlo setkání rodičů s Ch. Dollem, kterého se i přes narychlo oznámený termín zúčastnilo téměř 40 zájemců, především z řad rodičů současných waldorfských tříd. Přednáška pana Dolla i následné dotazy se točily především kolem zakládání interkulturní školy v Mannheimu a společných rysů s Plzeňskou situací. Jednotícím tématem pak byla odvaha postavit se vlastním strachům a mít víru v myšlenku, kterou se člověk rozhodne realizovat.

Pozvánka na akci s medailonkem Chritsopha Dolla je k nahlédnutí zde:
Pozvanka setkani Ch Doll Plzen 2013-10-03