Projekt 72 hodin – sázení ovocných stromů

Prvňáci a šesťáci naší školy se zúčastnili celostátního dobrovolnického projektu 72 hodin, při kterém společně sázeli ovocné stromy. Děti byly rozděleny do skupinek a společně kopaly jámy, zahazovaly stromy hlínou i zalévaly. Šesťáci pomáhali těm menším s používáním zahradnického nářadí a ukazovali jim i technický postup, jak se vlastně takový strom sází.

Ti starší se také přesvědčili, že se stačí otočit a „pohroma“ může být na světě. Třeba v situaci, kdy šli pro vodu na zalití stromečků k řece. Stačí si to představit. Dychtivý prvňáček, v touze všechno dělat sám, se nahne pro sebrání kyblíku s vodou. Najednou je kyblík těžší, než prvňák předpokládal, přenese váhu a … dokáže si to domyslet sami. Ani rychlý zásah šesťáka někdy nepomohl. Takže se pak i sdílelo oblečení, aby to všichni přežili bez újmy na zdraví.

Stromy byly zasazeny s péčí, Láskou i dobrým úmyslem a určitě tak budou mít v budoucnu na školním políčku velkou úrodu.