Prázdniny začínají a s nimi i ekologické zalévání školní zahrady

Práce na zapuštění a připojení retenční nádrže jsou hotovy. Hlavním cílem projektu Dešťové kapičky dostaly nožičky bylo zachytávání dešťové vody ze střechy školní budovy v nově zabudované podzemní 5 m3 nádrži a používání této vody k zalévání školní zahrady. Tohoto cíle bylo plně dosaženo.

3 okapní roury jsou svedeny do této nádrže a čerpadlem je vedena voda do kohoutku, kde si děti i dospělí mohou napouštět vodu do konví či připojit zahradní hadici. Školní zahrada byla obohacena o nové rostliny a stromky, o jejichž závlahu lze nyní snáze pečovat. Kromě hlavní nádrže na dešťovou vodu byla k dalšímu okapu zakoupena další samostatně stojící retenční nádrž 400 l. V rámci ekologické výchovy a výuky matematiky mohou děti zjišťovat stav dešťové vody a její příbytky pomocí srážkoměru, který byl zakoupen a instalován na zahradě.