Přednáška J. Kršňáka: Děti a technologie, 7. 9. 2020 od 17:30 hod

Zveme Vás na besedu s Janem Kršňákem

na téma

Děti a technologie:

o výchově v digitální společnosti

v pondělí 7. září 2020 od 17.30 h

ve Waldorfské ZŠ Dobromysl (Husova 43, Plzeň)

Vstupné: 150 Kč

Jak zdravě a bezpečně žít v digitálním světě

O tom, že to děti zvládnou, když to zvládneme my.

Řekneme si, jak na to…

Jaký vliv má zacházení s technologiemi na zdravý vývoj dětí? Jsou pro děti obrazovky vhodné a od kolika let? Kolik hodin týdně by měly trávit s obrazovkou? Jak vysvětlit dětem, že už je čas počítač vypnout? Jak závislost na technologiích mění naši společnost i nás samotné? Proč jsou děti již odmalička přitahovány technologiemi? Co lze udělat, aby tváří v tvář obrazovkám nepřišly o lidský pohled na svět? Jak se mohou rodiče vyrovnat s permanentním používáním technologií během puberty? Jak pozorovat vlastní děti hrající si v kyberprostoru s klidem a důvěrou…

Jan Kršňák vystudoval Filmová studia na FF UK. Věnuje se intuitivní pedagogice a alternativnímu vzdělávání. Založil stránky digiděti.cz, kde se rodičům a učitelům nabízejí rady a inspirace, jak postupovat s výchovou a vzděláním dětí běhajících mediální krajinou.