Přehled učiva 3. třídy: 15.—21. 6. 2020

Diktát

Učení už končí a brzy budou prázdniny. Umíme vyjmenovaná slova a nemýlíme se ani v jiných úkolech z českého jazyka. Násobilku počítáme, jako když bičem mrská. Známe také obyvatele různých částí světa a jejich příbytky. Užijeme si léto a v září se jako obyčejně potkáme zase ve škole.


Starý zákon

Poslední dva poslechy budou s nadpisy:

  • David a Goliáš
  • David králem

Angličtina

Hello, children! Děkuji za vaše zprávy o tom, jak vám jdou doma úkoly – mám radost, že vše s přehledem zvládáte. Posílám vám poslední úkol tohoto roku!:)

1. Začneme s průpovědí The Earth is Firm Beneath My Feet a písní Good Morning Dear Earth.

2. Čísla: tento týden nás čeká v pořadí poslední číselný diktát – tentokrát na všechny číslovky do 100. Tak si pusťte video a let´s go!

3. How old is… Vezměte si čtvrtku a nakreslete si na ni tabulku podobnou, jako vidíte níže. Do levého sloupečku si napište jména členů vaší rodiny a kamarádů a do pravého si budete psát jejich věk. Pokud vaši rodiče nebo sourozenci umí anglicky, ptejte se jich „How old are you?“ Pokud anglicky neumí, při zapisování čísla říkejte anglicky celou větou: „My mum is fourty-five, my dad is fourty-seven, my sister is eleven,….“ Kdo si troufne, může si přidělat ještě jeden sloupeček a do něj psát čísla slovy.

Mum45Fourty-five
Dad  
Sister  
Grandma  
Grandpa  
  

4. The Fox and the Crow: Jestlipak z rozstříhaného obrázku, kde navíc chybí jeden dílek, poznáte, o kterou bajku se jedná? Určitě ano a jistě znáte i celý příběh. Vaším úkolem bude namalovat, jak bajka končí – jak by tedy asi vypadala poslední stránka knížky. Kdo bude chtít, může přimalovat i krátký popisek.

5. Origami: Na závěr si spolu zkusíme vyrobit lišku z papíru technikou origami. Pusťte si video, ukážu vám, jak na to. A vsadím se, že to zvládnete, i když budu mluvit jenom anglicky!

Tak a to je na tento týden vše. Úkoly mi prosím pošlete opět do neděle.

Enjoy!:)

Eliška


Němčina

Ahoj děti,

čeká nás poslední týden němčiny v tomto školním roce a s ním i poslední úkol.

Prosím namalujte / napište mi, co vás během domácí školy z německých úkolů bavilo, co jste si užili.

Budu se moc těšit na Vaše obrázky / zprávy!

Mějte se moc pěkně, přeji vám krásné léto!

Pavla Dlubalová