Přehled učiva 3. třídy: 4.—10. 5. 2020

Stavba domu

Tento týden jsme na stepi s Nomády. Zápis do sešitu a dva pracovní listy zasílám v příloze.
Také nás čekají 3 formy – tradiční mongolské ornamenty.Formy si nejprve nakreslí děti ve velkém do sešitu na formy (na tři samostatné stránky). Pak teprve budou tvořit stránku se třemi ornamenty do sešitu Stavba domu.Výklad nahraji zítra, video tentokrát bude jen k formám. Bohužel se s Marci nemůžeme potkat na nahrání nové scénky. 
Pokračujte s plánováním a realizací projektu vlastního modelu obydlí.


Starý zákon

Poslechněte si další dvě vyprávění. Ke každému bude opět jeden obrázek do bloku.Nadpisy stránek:
Josef dárcem chleba hladovýmUsmíření s bratry
Tyto soubory už jsou na disku a můžete na tom pracovat.


Angličtina

Video – Číselný diktát


Němčina