Přehled učiva 4. třídy: 23. — 27. 3. 2020

Časy, kdy budu na skype: Pondělí 14:00 – 15:00. Středa 8:30 – 9:30. Můžete psát, volat, co potřebujete nebo jen chvilku si popovídat.

V plánu mám posílat vyprávění o dvou zvířatech týdně a jeden pracovní list z matematiky a jeden z českého jazyka (posílala bych vždy v pondělí a středu). Snažím se vše připravit tak, aby děti mohly pracovat samostatně. Rozumím, že v této elektronické podobě jsou různé překážky.


Žonglování

Děti ať nezapomínají trénovat žonglování. Pokud se jim rozbily míčky, přikládám návod, jak si vyrobit nové. Ve škole ten z balonků zvládly děti téměř samostatně.
https://zonglovani.infomicky/vyroba.html


Člověk a zvířecí říše

Videa o narvalech:

Narval National Geographic


Matematika

Matematiku ať píší děti do sešitu.


Český jazyk

Z češtiny mám pro děti úkol, který mají děti na další dva týdny a to, že by si vytvořily vlastní přehled probraných slovních druhů, tedy podstatných, přídavných jmen, zájmen, číslovek a sloves. Přehledy mohou mít různou podobu: knížka, leporelo, velké čtvrtky nebo kartičky v obálkách či v krabičkách. U každého slovního druhu by mělo být napsáno jeho jméno, vysvětlení a příklady doprovázené obrázky (nakreslenými, namalovanými či vystřihnutými).  Slova dle vlastního výběru a zájmů. Nápadům se meze nekladou. Lze pojmout dle fantazie. :)

Dále vkládám příběh na pádové otázky a vybarvování — vypracování je zcela dobrovolné.


Angličtina

Podívejte se na krátké video:
https://learnenglishkids.britishcouncil.org/short-stories/the-lazy-bear.

A němu vypracujte cvičení níže. Na druhé stránce musíte popsat roční období např. Summer is hot and sunny. I can go swimming.

Pošlete mi fotku vypracování úkolu. Julie

What is the weather?

Popiš čtyřmi větami: What is the weather? What can you see from your window?
There is/there are plus přídavná jména a předložky (in, on, under, next to, beside, in front of, between).
Např.: It is cold and sunny today. There is a big tree next to my house. There are beautiful flowers under the tree. There are small blue birds in the tree.

Nakresli to a pošli do 27. 3. 2020.

Videa na předložky:


Němčina

Prosím, aby děti udělaly písemné úkoly / pracovní listy, které postupně řaďte do desek, budou sloužit jako podklady pro hodnocení. Pokud tisknout nemůžete, mohou děti pracovní list namalovat podle předlohy a pak vyplnit, další možnost je vyzvednout materiály vytištěné ve škole. Písemné úkoly značím pro lepší orientaci podtrženým fontem, je jich zatím 6.

V případě dotazů se na mě neváhejte obrátit.