Přehled učiva 5. třídy 25. – 29. května

z 28. května

Ahoj děti, 
posílám nahrávku s úkolem, 
Lenka Šnejdarová. 

z 26. května

Ahoj děti,

posílám Vám v podání Čendy nahrávku Seikilova píseň – první hudební památka z dob starého Řecka, a zřejmě také nejstarší známá píseň vůbec, u níž se plně zachovaly text i hudba. Připojuji k ní i noty, abyste si ji mohly zahrát. Přikládám ještě list z matematiky, tak doufám, že dojdeme všichni ke stejným výsledkům.

Děkuji Čendovi a jeho mamince a přeji hezkou podívanou,

Lenka Šnejdarová.

Milé děti, zítra někteří z Vás nastupují do školy. Přeji Vám příjemné setkání se svými kamarády. Ostatní se uvidí při nejbližší příležitosti. Posílám Vám karty s novými myšlenkami. Přečtěte si je, najděte podstatná jména a vymyslete, zdali pro ně existují jiné se stejným významem. Přepište si je do sešitu. Matematický list Vám zajistí chuť na jablečný mošt)). Krásný a klidný vstup do nového týdne,Lenka Šnejdarová. 

Eurytmie

Milý páťáci, pan Havrda Vám zasílá video z Eurytmie, hezkou zábavu! Lenka Šnejdarová. 

Angličtina

Hello everyone!
Here is your homework for this week!:) Look at the picture. What do you see? How many? Where are they? What are they doing? Write 8 sentences ( 8 vet). Pouzivejte pridavny jmena,predlozy ( behind, on, above, beside), there is/there are/ numbers/ Pritomny cas ( she has a red hat) a zkus prubehovy cas (they are walking.) nemusi byt dokonaly!:)  Tady je priklad vetu:This is a city.There are lots of people.There is a boy walking a dog.The boy has a red cap.He is happy.There is a woman behind the boy.She is wearing purple trousers and a yellow vest.
She has long blond hear.

Mam vas moc rada! Julia