Přehled učiva 8. třídy 21.3 – 27.3 2020

Fyzika – epocha

Pokud máte doma epochový sešit, pokračujte do něj. Pokud ne, pište a kreslete na papír a papíry poté vložte do desek.

Prosím, používejte školní email, ne soukromý, aby se mi odpověď správně zařadila. Pokud máte jakýkoliv dotaz, jsem k dispozici na emailu, případně nabízím po předchozí dohodě konzultace přes telefon 603 366 666 nebo skype (skypové jméno +420603366666). Čas konzultace, prosím, domluvte dopředu pomocí emailu nebo sms.

Minulý týden jste měli poslat do pátku 20.3. 2020 úkoly z fyziky číslo 1 a 2.

Další práce bude komplikovanější v tom, že následující pokus asi v současné době obtížně zopakujete doma. Naštěstí mám 2 roky starou nahrávku, kdy jsme pokus ve škole vyzkoušeli s tehdejší osmou třídou. Zadání úkolů a samotné video přikládám zde:

Do konce týdne 27.3. 2020 vypracujte kontrolní test a pošlete zpět.

Za úterý dávám pokračování fyziky F5 – prosím pošlete do středy do večera 25.3. 2020


Matematika

Z minulého týdne přetrvá první úkol do pondělí 23.3. 2020.

Do konce týdne, tedy 27.3. 2020, vypracujte cvičení z matematiky M2. Je zaměřené na převody jednotek objemu.


Čeština

Z minulého týdne přetrvá úkol Čj1 do pondělí 23.3. 2020.

V příloze naleznete zadání k vypracování referátů z přečtených knih. Výstupem budou 2 písemné referáty poslané nejpozději do 31. května (číst však musí už teď a vypracované mohou posílat i před termínem, budu radši). Pokud by byl problém zajistit knihy, hned pište, zkusíme si půjčovat mezi sebou případně ve škole.


Angličtina – skupina Jany Žižkovské

V minulém týdnu měly být odevzdány 2 úkoly (videa a St. Patrick´s Day) .

Nové úkoly zatím nebyly zadány.


Angličtina – skupina Julie Ridley

Úkoly zašlete do 27.3. 2020


Němčina

V příloze zasílám vzory životopisů – jednak staršího člověka s praxí, druhak studenta se zkušeností max brigád, praxí. Pro lepší pochopení, o co v životopise vlastně vůbec jde, posílám odkaz i na české prostředí: https://cvapp.cz/examples.

  • prvním úkolem žáků tedy bude zkusit sestavit životopis některého z rodičů a poslat mi jej ke kontrole. Data nemusí být skutečná, fantazii se meze nekladou.
  • druhý úkol bude podívat se na youtube na prvních 45 minut filmu Nico´s Weg a zodpovědět otázky – odkaz i otázky jsou v přiloženém souboru

Oba úkoly jsou k vypracování do 31.3.2020.

V případě dotazů, nejasností jsem Vám k dispozici na mailu jana.havlickova@skoladobromysl.cz

Podklady k úkolu:


Hudební výchova

Z minulého týdne přetrvává první úkol z hudební výchovy – termín odevzdání je středa 25. března.


Informatika

První úkol z informatiky z minulého týdne má termín odevzdání do příští středy 23.3.2020.


Výtvarná výchova

V přílohách přikládám zadání úkolů z výtvarné výchovy. Termín splnění 30. března.