Přehled učiva 9. třídy 11.3. – 20.3. 2020

Úkoly vyplněné elektronicky nebo ručně psané a vyfocené posílejte přímo vašim učitelům nejpozději do čtvrtka 19.3.2020. Poté dostanete další práci na další období.

Podrobné zadání úkolů máte ve vašem školním emailu.

Od dnešního dne funguje vzdálené vzdělávání přes Českou televizi příprava na přijímací zkoušky pro žáky 9. ročníků:

úterý v 16:00 český jazyk, čtvrtek 14:00 matematika.

Zdarma byl zpřístupněn odkaz na testování v rámci přípravy žáků na SŠ

https://www.scio.cz/prijimaci-zkousky-na-ss/.


Epocha – Biologie

Postupně budou přibývat úkoly – naskenovaný sešit s obrázky, který si sami přepíšete a přemalujete do vlastního sešitu – podrobnosti v mailech

Prostudujte tištěný materiál a zapište do sešitu.

Vaším úkolem je číst knihu, každý den 2 povídky. Začněte povídkami “Kostra” a “Ruce”.

Trénujte žonglování.

18.3. 2020

Dobrý večer milí žáci, 

omlouvám se , že teď nic neposílám, zjistila jsem, že mi doma nefunguje skener, takže zítra pošlu ze školy větší várku, abyste měli co studovat a z čeho si dělat výpisky, kresby a kontrolní výpisky budu posílat, když se dostanu na skener. Děkuji za trpělivost. 

Zatím vám dám úkol manuální – úkol Biologie 4. Souvisí s další kapitolou – oplodnění vajíčka spermií a následného dělení buněk. 

ze slaného těsta – recept v odkazu – si vytvoříte kouli jako na keramice – obouručným stlačování a pak  v jedné ruce uděláte z jedné koule 2 menší a pak ze dvou menších čtyři ještě menší. Zkuste tento pokus v obou dlaních – nejdříve v pravé, pak v levé,  pak v obou dlaních zároveň. Pokusem můžete zkusit, na kolik stejných částí jste schopni v jedné ruce rozdělit jednu kouli a pak mi napsat, jak se vám to dařilo. 

Slané těsto je takový náš malý modelovací zázrak, je to nejdostupnější modelovací hmota jakou známe. 

Co budeme potřebovat:


Hrnek hladké mouky
Půl hrnku soli
Půl hrnku vlažné vody

Jak si těsto lehce připravíme:

Do mísy nasypeme hrnek hladké mouky, přisypeme půl hrnku soli, a dobře promícháme.  Postupně přiléváme vlažnou vodu. Na těstě si dáme záležet a hněteme ho tak 15 minut. Pak těsto zabalíme do igelitového sáčku, aby nám neoschlo, a necháme ho odležet 15 minut na chladném místě.Více zde: https://www.malovanikresleni.cz/news/modelovani-ze-slaneho-testa-aneb-jak-levne-nahradit-keramickou-hlinu-/

Děkuji a mějte se pěkně a buďte zdrávy Lenka H. 

20.3. 2020 Dobrý den milí žáci, 

posílám nový materiál k opsání a k tomu materiál pro samostudium. Něco je již jako opakování z předchozích ročníků, ale nejdůležitější je momentálně proměna vajíčka – ženské buňky po oplodnění mužskou buňkou.  Teď jste měli trochu prázdniny, snad jste si zkusili udělat kuličky ze slaného těsta a že se vám dařilo dobře. V následujícíh dnech budu posílat materiály častěji. Děkuji za vaši trpělivost a buďtě zdrávy. Lenka H.


Český jazyk

K nastudování části učiva (cizí slova v češtině) posílám odkaz na prezentaci, kterou si pročtěte. Můžete použít i jiné zdroje. Pokud budete potřebovat konzultaci k domácí práci, ozvěte se. V rámci možností se můžeme zkusit spojit i jiným způsobem.

http://www.zsmstisa.cz/assets/File.ashx?id_org=400089&id_dokumenty=1529


Matematika

Nabízím možnost konzultace po tel. 603 366 666, případně po skypu – skypové jméno “+420603366666“. Termín konzultace, prosím, domluvte pomocí emailu nebo sms.

Je nutné mít dopsaný epochový sešit z února – úkol M1:

Závěrečný test – vypracovat doma a poslat řešení. Kdo měl v ministestech na převody jednotek horší průměr než 8, vypracuje i cvičení na převody jednotek.

Domácí úlohy – místo Bělouna, může být na papíře, ale musím to po vás přečíst


Angličtinaskupina Julie Ridley

Short Film Showcase | National Geographic – YouTube The most captivating short videos from filmmakers around the world selected by the National Geographic video team. www.youtube.com

Angličtina – skupina Jany Žižkovské (společné s 8. třídou)

zadání úkolů najdete na stránce pro 8. třídu


Eurytmie


Občanská výchova

Úkol OV1

  1. Jako úkol z občanské výchovy na tento týden popište,  která práva naše vláda v souvislosti s koronavirem omezila. Určete, o jaké právo (např. lidské, občanské) se jedná.  U každého dohledejte, která listina a na jakém místě toto právo lidem v ČR přiznává v běžné době. Jako zdroj informací využijte internet.
  2. Popište, jaké krizové situace dle § 2 písm. b) zákona č. 240/2000 Sb. náš stát rozlišuje a uveďte, zda se v současné době v některém z nich nacházíme. Pokud ano, dohledejte, kdo a kdy tento stav vyhlásil.

Hudební výchova

Nakopírované  nebo nafocené řešení posílejte do  čtvrtka 26.3. 2020.