Waldorfská škola Dobromysl Plzeň

Rubriky
Aktuality IROP

Aktuality k 26. 6. 2024

Ve středu 26. 6. definitivně opouštíme detašované pracoviště na Šafránku. Odpoledne také proběhne další kontrolní den.

Ve čtvrtek 27. 6. nás čeká poslední uzávěra školy kvůli osazování traverz a také začíná škrabání stěn v družině. Všechny třídy budou dopoledne na Svatojánské slavnosti na pozemku. Družinové děti se ze slavnosti nevracejí do školy.

V pátek 28. 6. ráno rozdáváme vysvědčení. Do 11:00 hod musí být budova připravena na předání stavební firmě. 

Probíhající a následné stavební práce:

 • Půlka budovy do náměstí je již vylitá betonem. V průběhu července by měla být hotova i druhá část budovy z ulice a tím bude hotový pevný strop 2. patra.
 • Ve většině místností na straně náměstí jsou již nainstalovány rošty pro podhledy ze sádrokartonu.
 • Stále pokračuje kompletní výměna rozvodů elektřiny v celém 2. patře (vč. nových rozvaděčů, zásuvek a vypínačů). Součástí jsou také datové rozvody, příprava na projektory a optické spoje páteřní datové sítě mezi několika patry.
 • Bude nutné nainstalovat nouzové osvětlení obou schodišť, protože jde o požární únikovou cestu podle nových parametrů.
 • Výše uvedené vícepráce nás vyjdou na cca. 1,3 milionu Kč navíc proti projektu.
 • Probíhají také první instalatérské práce – pod stropem 2. patra se vedou některé svody odpadů z budoucích tříd ze 3. patra a probíhá rekonstrukce toalet v 1. a 2. patře.
 • Konference schválila podobu obkladů a dlažby pro WC.
 • Kvůli nutnosti vyřešit větrání na vozíčkářských WC a v úklidové komoře jsme proti původnímu plánu, který počítal s přirozeným větráním WC, rozhodli o instalaci vzduchotechniky s nucenou ventilací. Cena se tím navýší o cca 600 tisíc Kč.
 • Řešíme detaily okolo střešních oken, klimatizací, jejich zapomenutých připojení a další podobné drobné veselosti.
 • V prvních týdnech prázdnin budou probíhat především bourací práce na toaletách a schodištích.
 • V 2. patře bude paralelně probíhat zaklopení stropů, instalace světelných těles a výmalba.
 • Malovat se budou i chodby, korek bude strhán a místo něj přijde omyvatelný nátěr.
 • Jako poslední budou dokončovány „drobnosti“ na toaletách jako jsou například dělicí příčky kabinek.

A jedna bonusová zpráva na závěr: stav našich stoupaček byl vyhodnocen jako žalostný. Byla doporučena urychlená výměna i ostatních stoupaček (umyvadla ve třídách). Možná budeme muset posílit rozvody ve sklepě (zatím je jen informace, zjistíme po tlakové zkoušce až budou hotové rozvody ve 3. patře, odhadem na konci zimy).

Uzávěra ČT 27.6. se ruší – Autojeřáb stále není opravený, proto se uzávěra posouvá na příští týden ÚT+ST 2.-3. července.

Ve třídách vedle toalet (1. a bývalá 10.) se bude bourat – v těchto třídách bude probouraná stěna z toalet v rohu místnosti (tam, kde je umyvadlo) a postaví se tam úklidová komora, která bude mít přístup z toalet.

Rekonstrukce školy probíhá v rámci projektu s názvem: ,,Technické a přírodovědné vzdělávání v Dobromysli – II. plus III. Etapa” č. CZ.06.04.01/00/22_112/0001350, spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu 112. výzvy IROP- Základní školy II. – SC 4. 1. (PR).