Waldorfská škola Dobromysl Plzeň

Zápisy a přestupy

Zápisy do první třídy

Pokud uvažujete o zápisu do první třídy na naší škole, zaregistrujte se, prosím, ve formuláři níže. Potřebujeme znát jméno dítěte, rok jeho narození, očekávaný rok nástupu do školy, kontaktní informace na vás a případně můžete popsat velmi stručně Vaši motivaci k zápisu do naší školy. Do poznámky také uveďte, zda uvažujete o odkladu školní docházky. Budete poté dostávat důležité informace a pozvánky.

V každém roce pořádáme před zápisy sérii přednášek a miniseminářů, zabývajících se různými tématy waldorfské pedagogiky. Je pro nás důležité, aby rodiče žáků navštěvujících naši školu měli základní povědomí o waldorfské pedagogice, proto je účast na seminářích součástí kritérií přijetí k základnímu vzdělávání na WZŠ Dobromysl. Více informací a termíny miniseminářů naleznete zde.

Využít můžete i dny otevřených dveří nebo návštěvní dny ve třídách. Více informací zde.

V případě otázek jsme Vám k dispozici na emailu 

Zápisy na školní rok 2024/2025

Předzápisová schůzka proběhne 18. března 2024 v 17:00, na ní se dozvíte detaily o průběhu zápisů.

Zápisy se budou konat 11. a 12. dubna 2024.

Přestupy do vyšších ročníků

Přestupy žáků do vyšších ročníků jsou možné za splnění několika podmínek. Vyplňte nám formulář níže.  Uveďte jméno a datum narození dítěte a kontakt na vás. Do poznámky uveďte, do jaké třídy dítě chodí, případně do jaké třídy máte zájem přestoupit, pokud se liší. Dále popište důvody vaší žádosti o přestup.  Ozveme se Vám zpět a Vaši situaci probereme osobně.

Formulář k zápisu a přestupu

Upozornění – vyplněním formuláře vyjadřujete předběžný zájem o zápis či přestup. Jeho vyplněním nevzniká závazek ani pro vás, ani pro školu. Je ale důležitým prvním krokem.

V případě zápisu do 1. třídy nejde o registraci k zápisu – po vyplnění formuláře s vámi budeme počítat a pošleme vám včas informaci o schůzkách a o registraci k zápisu na konkrétní termín.

V případě zájmu o přestup je vyplnění formuláře začátkem jednání o přestupu, které má více kroků. Budeme vás kontaktovat.