Waldorfská škola Dobromysl Plzeň

Zápisy a přestupy

Zápisy do první třídy

Pokud uvažujete o zápisu do první třídy na naší škole, zaregistrujte se, prosím, ve formuláři níže. Potřebujeme znát jméno dítěte, rok jeho narození, očekávaný rok nástupu do školy, kontaktní informace na vás a případně můžete popsat velmi stručně Vaši motivaci k zápisu do naší školy. Do poznámky také uveďte, zda uvažujete o odkladu školní docházky. Budete poté dostávat důležité informace a pozvánky.

Jsme soukromá nespádová škola, rodiče si naši školu volí. Je nezbytné, aby školu a průběh vyučování měli možnost poznat a získat tak základní povědomí o waldorfské pedagogice a o naší škole jako takové. Proto pořádáme před zápisy sérii přednášek a seminářů. Představujeme v nich waldorfskou pedagogiku, průběh výchovně vzdělávacího procesu a naše postoje. Více informací a termíny seminářů naleznete zde. Využít můžete i dny otevřených dveří nebo návštěvní dny ve třídách. Více informací zde.

Pro možnost nahlédnutí do spisu k zápisu do 1. třídy ZŠ si rezervujte termín zde.

Přestupy do vyšších ročníků

Přestupy žáků do vyšších ročníků jsou možné za splnění několika podmínek. Vyplňte nám formulář níže.  Uveďte jméno a datum narození dítěte a kontakt na vás. Do poznámky uveďte, do jaké třídy dítě chodí, případně do jaké třídy máte zájem přestoupit, pokud se liší. Dále popište důvody vaší žádosti o přestup.  Ozveme se Vám zpět a Vaši situaci probereme osobně.

Formulář k zápisu a přestupu

Upozornění – vyplněním formuláře vyjadřujete předběžný zájem o zápis či přestup. Jeho vyplněním nevzniká závazek ani pro vás, ani pro školu. Je ale důležitým prvním krokem.

V případě zápisu do 1. třídy nejde o registraci k zápisu – po vyplnění formuláře s vámi budeme počítat a pošleme vám včas informaci o schůzkách a o registraci k zápisu na konkrétní termín.

V případě zájmu o přestup je vyplnění formuláře začátkem jednání o přestupu, které má více kroků. Budeme vás kontaktovat.