Waldorfská škola Dobromysl Plzeň

Rubriky
Aktuality IROP

Aktuality k 14. 6. 2024

 • Ve středu12. 6. a částečně ještě v sobotu 15. 6. úspěšně proběhlo osazování traverz nad konferenční místností, knihovnou, malou TV a vchodem, kvůli čemuž byla zavřená škola (ředitelské volno).
 • Před školou byla kvůli parkování nákladního auta uříznuta část zábradlí, bude vráceno zpět, jakmile skončí osazování.
 • V sobotu 22. 6. proběhne betonování první části stropu (část do náměstí) – od té chvíle bude strop pevný, pochozí a začnou práce na vracení této části 2. patra do použitelného stavu. Betonování druhé půlky proběhne předpokládáme začátkem července.
 • V pátek 28. 6. od 11h (chvíli po předání vysvědčení) se musí předat celá budova stavbě a rozeběhne se bourání toalet v 1. patře a stoupaček v zázemí jídelny. 
 • Okna – domluvili jsme se s dodavatelem oken na typu kliček na záchodech, horní větračky budou ovládané pákou, staženou k dolnímu parapetu okna.
 • WC – řešili jsme několik drobných změn v rozložení toalet.
 • Elektro – na chodbách ve 2. patře budou nové rozvaděče a kompletně nové rozvody. Ve třídách jsme nechali zapojit 4 zásuvky (pod tabulí, naproti, u vypínače a mezi okny). Ve všech velkých učebnách bude příprava na projektor (datový kabel a elektro pod stropem) a roztažená datová síť. V kroužkové místnosti bude za dveřmi pod stropem umístěna rozvaděčová skříň.
 • Řešíme výmalbu 2. patra. V původním rozpočtu byla jen výmalba stropu, takže o výmalbu stěn bude projekt dražší. Bohužel nejde o způsobilé výdaje (= platí to celé škola).
 • Požádali jsme o nabídku na našpricování vnějších zdí ve dvoře, abychom zastavili další rozpad omítek a ničení cihel povětrnostními podmínkami (když už tam máme to lešení 😊). Zatím čekáme na částku.
 • Luxfery na chodbách budou muset pryč, postupně budou vyměněné všechny protipožární průchodové dveře.
 • Aktuálně nejvíc hluku dělají jednak staré trámy, které shazují ze stropu (těžké, duté rány, které se ozývají teď už nad 1., 2. a 5. třídou), jednak elektrikáři, kteří připravují žlaby na kabely (trvale jedoucí bourací kladiva), zbytek stavby je proti tomu relativně tichý. Probíhající práce jsou nicméně dost prašné.
 • Ve čtvrtek konference schválila „dlaždičkovou skupinu“. Dostali zadání kontaktovat firmu, která bude pro rekonstrukci dodávat obklady a dlažbu.

Rekonstrukce školy probíhá v rámci projektu s názvem: ,,Technické a přírodovědné vzdělávání v Dobromysli – II. plus III. Etapa” č. CZ.06.04.01/00/22_112/0001350, spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu 112. výzvy IROP- Základní školy II. – SC 4. 1. (PR).